Čo to je

Misijné prázdniny sú letným táborom pre stredoškolskú mládež vždy na inom mieste Slovenska. 

Spoločnosť Božieho Slova ich už niekoľko rokov organizuje v spolupráci so sestrami misionárkami Služobnicami Ducha Svätého, sestrami Kráľovnej apoštolovsestrami Panny Márie útec hy a laickými animátormi.

Počas Misijných prázdnin je každý deň spoločná svätá omša s misijnými prvkami a mladým je neustále k dispozícii kňaz-misionár, ak majú záujem o svätú spoveď či duchovné poradenstvo. Neoddeliteľnou súčasťou misijných prázdnin je aj šport, turistika, tanec, hry a zaujímavé prednášky. Avšak neboli by to Misijné prázdniny, keby nebol medzi nami živý misionár - vždy k nám zavíta niekto s priamou skúsenosťou v misiách.

Cieľom misijných prázdnin je ponúknuť mladým ľuďom na celom Slovensku kvalitný čas plný nových zážitkov, priateľstiev a radosti, aby spoznávali svoju misiu v tomto svete a nebáli sa ísť tam, kam ich volá milujúci Boh.

 

Povedali o nás...

"Väčšinou je to časť leta na ktorú sa najviac teším. Páči sa mi ten nabitý program, ktorý je na MP. Je tam kopec super ľudí. Ó a ešte - MP vychovávajú ;)." (Svorad, 18 r., MP Trenčín 2014)
 

"MP by som charakterizoval ako čas na nové priateľstvá, na zoznámenie sa s novými úžasnými ľuďmi s pevnou vierou, ktorí sa len tak v bežnom okolí nevyskytujú. Ďalej by som pokračoval o duchovnej stránke - naberieš mnoho duchovnej sily. Je to krásny nezabudnuteľný čas, aspoň pre mňa :). Je to čas kedy kresťan nemá pocit že viera je len kostol a babky naokolo :) Je to čas na spoločné sa zdieľanie..." (Filip, 17 r. - MP Bratislava 2013)


"O Misijných Prázdninách som sa dozvedela z Facebooku. Najprv som to nejako moc ani neriešila, lebo som tam nechcela ísť sama, ale po týždni som zistila, že spolužiačka už na MP bola párkrát a tak som sa jej spýtala, či by šla aj tento rok. Povedala mi, že ide aj tento rok a bola by rada, keby som sa k nej pridala. Tak sme sa dohodli a prišli sme na MP do Terchovej. A viete čo, neľutujem to!!! Boli to moje najlepšie prázdniny, aké som kedy zažila. Obetaví animátori, sestričky, aj náš páter Igor boli ochotní kedykoľvek nás vypočuť a pomôcť nám. Počas celých MP sme nadobúdali vedomosti a ani sme o tom občas nevedeli. Spoznala som tu skvelých ľudí, a dostala som sa do spoločnosti tých, ktorí nielen hľadajú Krista, ale sa snažia aj podľa neho žiť. Dosť ma to prekvapilo, že existujú ľudia, ktorí hľadajú toho, koho hľadám celý život aj ja. Jediné sklamanie bolo to, že to ubehlo veľmi rýchlo a bolo sa treba baliť domov. Bála som sa toho, že keď sa vrátim, všetko to krásne, čo som tam zažila, pominie. Ale viete čo? NIE!!! Pretrváva to stále a som šťastná. Takže, keď si prečítate tento článok, tak neváhajte a hlavne nepočúvajte zlého, ktorý vás bude chcieť od toho odhovoriť, ale choďte na MP a uvidíte, že nebudete ľutovať. Dúfam, že vás aj toto "nakopne" robiť správne veci, aj keď niekedy ťažké. Budem vám držať palce. :)" (Miška, 16 r. - MP Terchová 2012)

 

"Bolo super :)) A zabudla som pripomenúť jednu vec, čo sa mi nepáčila - bolo to krátke." (Silvia, 15 r. - MP Terchová 2012)


"Chcem poďakovať všetkým vám, ďakujem za všetko čo som s vami prežila, či už v Nitre alebo aj v Terchovej. Ďakujem že som vás mohla stretnúť, takých úžasných nových ľudí, s ktorými som sa mohla zasmiať. Ďakujem animátorom, že sa veľmi snažili a ich snahu bolo aj vidieť, ďakujem za super program, ktorý ste pre nás pripravili. Veľké úprimné ĎAKUJEM ˇvšetkým, že ste vstúpili do môjho života. Nezabudnem na vás a na úžasné zážitky, na ktoré sa nedá zabudnúť. Naozaj zo srdca ďakujem. :D Ja len dúfam že sa s vami ešte stretnem. Budem sa za vás modliť." (Alenka, 14 r.- MP Nitra 2012)

 

"Ďakujem za tento úžasný tábor, na ktorom som spoznal neskutočne skvelých ľudí. Priznám sa, rozhodoval som sa 3 mesiace či idem, alebo nejdem, ale na ďalší rok nezaváham ani sekundu. Jednoducho povedané, tábor bol suprový, ale ľudia ešte suprovejší, VĎAKA VÁM, že ste mi skrášlili prázdniny, a aj celý rok :)" (Adam, 15 r. - MP Nitra 2012)

 

"Som hrdá na to že som sa mohla zúčastniť týchto MP - ste proste úžasnííí všetci :D" (Mirka, 14 r. - MP Nitra 2012)


"Super čas a kopec akcií a to všetko na 10 minút chôdze z miesta na ktorom si... Posilnenie vo viere a radosť ducha zo spevu, modlitby, tanca, smiechu, spoločenstva, smiechu, turistiky, smiechu atď. Jedným slovom: letný tábor, ktorý nie je iba táborom, je to misijná rodina, ktorá má za týždeň šancu prežiť pocity z inkulturácie medzi novými ľuďmi a čas, ktorý na ňom človek prežije nie je možné investovať lepšie... Pretože človek sa popri oddychu stáva lepší. To všetko a omnoho viac sú Misijné prázdniny, ktoré potrebujú iba jedno - mať otvorené srdce. Jednoducho BOMBA. :)" (Michal - animátor)


"Veľmi pekný tábor, ktorý dá veľmi veľa a ostane vždy v našich srdciach, a je z neho veľa pekných zážitkov." (Magda, 16 r. - MP Vráble 2011)

 

"Často na vás všetkých z MP myslím - akí ste boli a ste super :D" (Martin, 19 r.- MP Vráble 2011)

 

"Krásne spomienky a ešte krajší týždeň na Misijných prázdninách medzi výbornými ľuďmi a animátormi... Neoľutovala som, že som sa prihlásila a išla na MP... ĎAKUJEM VÁM :-D" (Dominika, 16 r. - MP Vráble 2011)

 

"Už sa teším na ďalší rok :)" (Veronika, 16 r - MP Liptovský Mikuláš 2011)

 

"Keby sa dal čas vrátiť späť... Prosíííííím... Robte s tým niekto niečo, lebo to asi do ďalšieho leta nevydržííííím..." (Dagmar, 14 r.- MP Liptovský Mikuláš 2011)

 

"Prečo sa to muselo tak rýýýýýchlo skončiť? Ešte by som bola aspoň dva týždne." (Gabika, 15 r. - MP Liptovský Mikuláš 2011)